6 °c
Warszawa
11 ° sob.
12 ° niedz.
13 ° pon.
6 ° wt.
3 ° śr.
3 ° czw.
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

VIII Ogólnopolskie Sympozjum Mikrobiologiczne „METAGENOMY RÓŻNYCH ŚRODOWISK”

17 czerwca 2024 @ 09:00 - 18 czerwca 2024 @ 17:00

W imieniu Komitetu Organizacyjnego pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na VIII Ogólnopolskie Sympozjum Mikrobiologiczne „METAGENOMY RÓŻNYCH ŚRODOWISK”, które w tym roku organizowane jest przez Katolicki Uniwersytet Jana Pawła II i odbędzie się w terminie 17-18.06.2024 w Centrum Transferu Wiedzy KUL przy ulicy Radziszewskiego 7 w Lublinie.

„METAGENOMY RÓŻNYCH ŚRODOWISK” to Sympozjum Mikrobiologiczne o charakterze cyklicznym, współorganizowane od 2016 r. przez pięć instytucji naukowych: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Instytut Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie,  Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach i Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Każdego roku inna z wymienionych instytucji pełni rolę głównego organizatora.

Nasze Sympozjum jest jedynym w Polsce, cyklicznym wydarzeniem, obejmującym, promującym i rozpowszechniającym wykorzystanie technik wysokoprzepustowego sekwencjonowania do kompleksowego rozpoznania bioróżnorodności mikroorganizmów, zasiedlających różne środowiska.

Plan VIII edycji wydarzenia opiera się na czterech sesjach:
Sesja I – MIKROBIOMY RÓŻNYCH ŚRODOWISK
Sesja II – MYKOBIOMY RÓŻNYCH ŚRODOWISK
Sesja III – METAGENOMY ŚRODOWISKA GLEBOWEGO I ICH POTENCJALNE ZASTOSOWANIA W BIOTECHNOLOGII
Sesja IV – METAGENOMIKA APLIKACYJNA, METABOLOMIKA, PROTEOMIKA I ICH ZNACZENIE W MONITORINGU JAKOŚCI ŚRODOWISKA I ZDROWIU CZŁOWIEKA

Konferencja będzie miejscem wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów do realizacji wspólnych projektów badawczych oraz wydarzeniem naukowym na temat kompleksowego rozpoznania bioróżnorodności mikroorganizmów w rozlicznych środowiskach oraz wykorzystania najnowszych osiągnięć metagenomiki, metataksonomiki, metatranskryptomiki, metabolomiki, proteomiki w badaniach środowiskowych, fitopatologii oraz w rolnictwie.

Sympozjum jest skierowane zarówno do pracowników naukowych, mikrobiologów, biologów molekularnych, genetyków, bioinfomatyków, jak i do młodych naukowców, w tym także magistrantów i doktorantów, dając im możliwość prezentacji swoich dotychczasowych wyników i skonsultowanie ich ze znanymi, docenionymi w Polsce i na arenie międzynarodowej naukowcami.

Referaty plenarne wygłoszą:

PROF. DR HAB. ADAM JAWORSKI (Uniwersytet Łódzki, Społeczna Akademia Nauk w Łodzi),

MAGDALENA GAJDZIŃSKA (Dyrekcja Generalna ds. Badań Naukowych i Innowacji (DG RTD) w Brukseli),

PROF. DR HAB. ŁUKASZ DZIEWIT (Uniwersytet Warszawski),

DR HAB. SYLWIA RÓŻALSKA, PROF. UŁ  (Uniwersytet Łódzki),

DR HAB. URSZULA ZIELENKIEWICZ (Instytut Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie),

PROF. DR HAB. EMILIA FORNAL (Uniwersytet Medyczny w Lublinie).

Szczegółowe informacje o wydarzeniu, w tym zasady rejestracji,  znajdują się na stronie Sympozjum oraz na Facebook.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam.
Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając te programy blokujące reklamy.