Są sytuacje, w których bardzo potrzebujemy paliwa, jednak odległość do najbliższej stacji benzynowej albo stacjonarnego dystrybutora paliwa jest zbyt duża. Jeśli korzystasz z maszyn albo pojazdów wymagających częstego tankowania, nie chcesz często odwiedzać stacji benzynowych za każdym razem, gdy potrzebne jest uzupełnienie paliwa, z pomocą przychodzą zbiorniki mobilne. Dzięki nim z łatwością przewieziemy olej napędowy i szybko zatankujemy w dowolnym miejscu! Zbiornik mobilny na paliwo jest świetnym rozwiązaniem dla osób potrzebujących mobilnego sposobu przechowywania oraz transportu paliwa.
Zbiornik mobilny na olej napędowy
W ofercie dostępne są zbiorniki o różnych pojemnościach. Szeroki wybór zbiorników pozwala na dopasowanie produktu do swoich indywidualnych potrzeb. Jeżeli potrzebujesz tankować dużą ilość oleju napędowego, warto kupić zbiornik o większej pojemności. Pamiętaj, że odpowiednio dobrany zbiornik mobilny na paliwo pozwala zaoszczędzić czas, bo nie będzie potrzeby częstego uzupełniania go. Istotnym elementem jest też wydajność pompy – mocniejsza pozwala szybko tankować duże ilości paliwa. Zbiorniki występują w pojemnościach od 100 L do 950 L (zbiornik na paliwo 200 L, zbiornik na paliwo 430 L, zbiornik na paliwo 900 L). Istnieje możliwość wyboru zasilania: 12V, 24V albo 230V. Mobilne zbiorniki na paliwo przydadzą się w firmach budowlanych i transportowych, w leśnictwie, w gospodarstwach rolnych oraz w warsztatach samochodowych.
Zastanawiasz się, czy zbiorniki na olej napędowy wymagają zgłoszenia? Każdy użytkownik zbiorników na olej napędowy, czy też opałowy, posiada wiedzę, że te, po przekroczeniu pojemności 2500 L, podlegają zgłoszeniu do Urzędu Dozoru Technicznego.
Jakie zalety mają mobilne zbiorniki do oleju napędowego?
Zbiorniki to bardzo cenione produkty, które są przydatne w miejscach, gdzie zużywa się duże ilości paliwa, a nie ma możliwości korzystania ze stacji benzynowych albo stacjonarnych dystrybutorów paliwa. Zarówno mały zbiornik na paliwo, jak i jego większa wersja, są wygodne i łatwe w codziennym użytkowaniu. Dzięki nim możemy szybko przetransportować i zatankować paliwo w dowolnych miejscach. Zapewniają stały dostęp do paliwa i pozwalają zaoszczędzić pieniądze i czas. Najważniejsze zalety zbiorników to:
- zabezpieczenia zbiornika sprawiają, że jest odporny na warunki atmosferyczne;
- są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne;
- ich konstrukcja zapobiega niekontrolowanemu przemieszczaniu się cieczy;
- są to szczelne konstrukcje;
- zapewniają wygodną dystrybucję;
- spełniają wymagane normy.
Transport oleju napędowego w zbiornikach redukuje koszty transportu. Jest to wygodna opcja, z której korzysta coraz więcej osób. Paliwo może być dostarczane bezpośrednio do urządzeń albo pojazdów w miejscu ich wykorzystania. Z takiego rozwiązania korzystają między innymi ciągniki, kombajny i maszyny drogowe. Mobilne zbiorniki pozwalają unikać przestojów podczas pracy. Można je przewozić np. za pomocą wózka widłowego.